Aktualności

wojciech szubert Aktualności

Wojciech Szubert członkiem Społecznej Rady Programowej Wydziału Nauk Politycznych…

Prezes Gran Holding – Wojciech Szubert został powołany przez Dziekana Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM na członka Społecznej Rady Programowej Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Społeczna Rada Programowa jest organem doradczym działającym  przy Dziekanie Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa. Zadaniem Rady jest ocena koncepcji i programów nauczania z pkt widzenia potrzeb rynku pracy. Absolwenci studiów wyższych borykają się ze znalezieniem satysfakcjonującej pracy, dlatego też Rada jako organ doradczy pomaga władzom Uczelni w realizacji programów studiów, aby odzwierciedlały one potrzeby potencjalnych pracodawców, poprzez uzupełnienia planu studiów o zajęcia umożliwiające poszerzenie szczególnie umiejętności praktycznych.
Czytaj więcej „Wojciech Szubert członkiem Społecznej Rady Programowej Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu”

wojciech szubert Aktualności

Wojciech Szubert o Business Intelligence (BI)

Termin Business Intelligence posiada wiele znaczeń i obejmuje niezwykle szerokie spektrum nowoczesnych zagadnień. Łączy w sobie: praktyki, metodyki, narzędzia oraz technologie informatyczne związane z analizą danych. Najczęściej kojarzony jest z tzw. Hurtowniami Danych (Data Warehouse) oraz systemami analityczno-raportującymi, jednak to tylko wycinek faktycznej struktury BI. Czytaj więcej „Wojciech Szubert o Business Intelligence (BI)”

wojciech szubert Aktualności

8 pytań o Bitcoina do Wojciecha Szuberta.

Bitcoin to waluta wirtualna (kryptowaluta) stworzona w 2008 roku prawdopodobnie przez osobę lub grupę osób podpisujących się pseudonimem Satoshi Nakamoto. „Waluta” ta nie należy do żadnego państwa – nie jest emitowana przez żaden bank centralny i żadna instytucja finansowa nie sprawuje nad nim kontroli, co sprawia, że jest określana przez internautów jako waluta wolnego świata. Na pytanie o kryptowalutę poprosiliśmy, aby odpowiedział Wojciech Szubert biznesmen, kreator innowacyjnych rozwiązań.
Czytaj więcej „8 pytań o Bitcoina do Wojciecha Szuberta.”

wojciech szubert Aktualności

Chile – dobry kierunek dla polskiego biznesu – analiza…

Biznes na kontynencie iberoamerykańskim wcale nie jest trudny. Chile nazywane „Niemcami Ameryki Południowej” są doskonałym miejscem do prowadzenia działań handlowych dzięki przejrzystości przepisów, stabilności rynku oraz licznym umowom handlowym, które gwarantują ponad 96% towarów zerową stawkę celną.

W strukturze eksportu do Chile największymi grupami towarowymi były: urządzenia mechaniczne, maszyny elektryczne oraz ich części, a także produkty przemysłu chemicznego oraz tworzywa sztuczne
i artykuły z nich produkowane. Wartość towarów sprzedanych do Chile wyniosła w 2016 roku 354,5 mln PLN. W strukturze importu dominują produkty pochodzenia roślinnego, zwierzęta żywe i produkty pochodzenia zwierzęcego, a także metale nieszlachetne i artykuły z nich przygotowywane. Wartość towarów sprowadzonych do Polski wyniosła w 2016 roku 593,4 mln PLN. Czytaj więcej „Chile – dobry kierunek dla polskiego biznesu – analiza Wojciecha Szuberta”

wojciech szubert gran holding Aktualności

Polski eksport nadal na plusie

Według danych prezentowanych przez Główny Urząd Statystyczny wartość polskiego eksportu
w pierwszych trzech kwartałach 2017 r. osiągnął poziom 149,63 mld euro. To o 9,8 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2016 r.

Głównym kierunkiem eksportu pozostają kraje UE, do których w okresie od stycznia do września wysłano produkty warte 118,93 mld euro. W porównaniu do 2016 roku wielkość ta zwiększyła się w ujęciu rocznym o ponad 9 proc.

Czytaj więcej „Polski eksport nadal na plusie”

Aktualności

Wojciech Szubert reprezentuje Gran Holding na międzynarodowej konferencji naukowej.

Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM zorganizował międzynarodową konferencję poświęconą bieżącej polityce pozaeuropejskiej oraz zmianom zachodzącym w świecie i poszczególnych regionach świata. Spotkanie zatytułowane „Beyond Europe Politics and Change in Global and Regional Affairs” odbyło się 24 i 25 października 2017.

Czytaj więcej „Wojciech Szubert reprezentuje Gran Holding na międzynarodowej konferencji naukowej.”

wojciech szubert granholding Aktualności

Granholding celuje w crowdfunding

Crowdfunding to sposób finansowania pomysłów dzięki zaangażowaniu dużej liczby inwestorów indywidualnych. Ta metoda pozyskiwania funduszy zyskała na popularności dzięki szybkiemu rozwojowi sieci społecznościowych. Efektem działań crowdfundingowych jest realizacja konkretnych inwestycji, a korzyścią dla „udziałowców/inwestorów” jest określone wynagradzanie zaproponowane przez właścicieli projektu.
 
Według zebranych danych na temat oszczędności Polaków wynika, że rodzime gospodarstwa domowe posiadają ponad 960 mld PLN oszczędności, jednocześnie posiadając ponad 450 mld PLN ulokowanych w aktywach cechujących się ryzykiem. Estymacje IMF pokazują, że w ciągu najbliższych 10 lat potencjał finansowania społecznościowego w Polsce może wynieść nawet 1,8 mld PLN.

Czytaj więcej „Granholding celuje w crowdfunding”

wojciech szubert cityspace abu dhabi gran holding Aktualności

W Abu Dhabi odbyły się targi Cityscape

W dniach 18-20 kwietnia w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich odbyła się XI edycja targów Cityscape Abu Dhabi.
Wśród wystawców byli międzynarodowi i regionalni inwestorzy, deweloperzy, architekci, projektanci oraz przedstawiciele rządu oraz najważniejsze osoby zaangażowane w procesy wykonawcze tak nieruchomości publicznych, jak i prywatnych.

Czytaj więcej „W Abu Dhabi odbyły się targi Cityscape”

wojciech szubert z ambasadorem iranu Aktualności

Wojciech Szubert reprezentował Gran Holding na spotkaniu z ambasadorem…

12 kwietnia odbyła się prelekcja Jego Ekscelencji Ambasadora Islamskiej Republiki Iranu w Polsce – Ramina Mehmanparasta.

Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM organizuje takie spotkania z Ambasadorami w ramach Akademii Dyplomacji. W lutym na wydziale gościł już Ambasador Republiki Armenii. Jeszcze w maju gościem będzie prawdopodobnie Ambasador Azerbejdżanu. Czytaj więcej „Wojciech Szubert reprezentował Gran Holding na spotkaniu z ambasadorem Iranu.”